دسر ترکیه ای

با سفر به نقاط مختلف جهان میتوان غذاها و دسر های محلی آنها را امتحان کرد و با ذائقه ی مردم آن منطقه آشنا شد. برای مثال اگر شما با خریداری تور آنتالیا به کشور ترکیه سفر کنید، در جای جای این کشور انواع رستوران ها را خواهید دید. در ادامه ی این مطلب قصد داریم تا شما را با نوعی دسر آشنا کنیم که در رستوران های این کشور برخورد خواهید کرد.

کازان دیبی

نام این دسر کازان دیبی است و مواد تشکیل دهنده ی آن ، شیر، شکر، آرد برنج، وانیل ، کره است. اگر مایل هستید قبل از سفر به ترکیه از مزه ی این دسر آشنا شوید باید آن را به صورت زیر درست کنید.

در ابتدا مواد لازم را آماده کنید:

-          4 لیوان شیر

-          1 لیوان شکر

-          1 لیوان آرد برنج

-          یک چهارم قاشق چای خوری وانیل

-          2 قاشق چای خوری شکر

-          کمی کره

شیر را بجوشانید و سپس ارد برنج را در کمی آب حل کنید و به شیر اضافه کنید. پس ار آن شکر را به مخلوط اضافه کنید وآن را بر روی حرارت ملایمی قرار دهید و آنقدر هم بزنید تا به شکل فرنی دراید. در آخر وانیل را به آن اضافه کنید. حال قالب ها را با کمی کره چرب کنید و دو قاشق شکر در کف قالب بپاشید. قالب را بر روی حرارت قرار دهید تا شکر ها قهوه اس رنگ شوند. قالب را کنار بگذارید و مخلوط فرنی مانند را درون قالب ها بریزید. سپس آنها را به مدت 2 ساعت در یخچال بگذارید تا سفت و خنک شوند. دسر ترکیه ای شما آماده است.

/ 0 نظر / 37 بازدید